Без категорії

Способи ефективного обігріву автомобіля

Опалення в автомобілі або кемпері дозволяє вам почуватися як удома. Коли на вулиці лютий холод, тепло, що розповсюджується у фургоні, діє як «бальзам» для тіла та душі. Це оцінять люди, які тривалий час живуть у фургоні, любителі зимових видів спорту та прихильники міжсезонного відпочинку.

Найбільш популярними варіантами опалення автобудинку є газове та паливне (спалювання). Перш ніж зупинити свій вибір на одному з них, зважте на кілька аспектів:

  • Джерело живлення – вам буде простіше знайти на дорозі станцію заправки або пункт заміни/заправки газових балонів?
  • Витрати – який варіант буде найвигідніший вашому гаманцю як з точки зору установки, так і з точки зору харчування?
  • Доступне місце – скільки місця у фургоні ви можете виділити для системи опалення?

Безпека понад усе

Незалежно від того, який тип опалення ви встановите у своєму автобудинку, пам’ятайте про його безпечне використання. Як при опаленні за допомогою палива, так і під час підігріву салону газом вихлопні гази повинні безпечно виводитися за межі фургона.

Тим не менш, завжди варто обзавестися датчиками, що виявляють чадний газ, який не має кольору та запаху. На ринку є пристрої, що працюють від акумуляторів з напругою 12 В. Вони сигналізують про виявлення небезпечних з’єднань звуковим, а іноді візуальним сигналом.

Крім того, потрібно пам’ятати про правильну вентиляцію автобудинку. Обов’язково наявність вентиляційних отворів у підлозі та стельових вентиляторів.

Опалення в кемпері – утеплення

Без належної ізоляції фургона всі зусилля з обігріву будуть витрачені даремно. Велику увагу приділіть теплоізоляції стін та підлоги. Найкраще для цієї мети підійде:

  • гумовий килимок;
  • теплоізоляційний пінопласт/килимок;
  • екструдований пінополістирол.

Також пам’ятайте про вікна. Термомати захистять від втрат тепла через вікна кабіни. Не хвилюйтеся, якщо ви не знайдете потрібних розмірів. Комплекти для килимків, виготовлених своїми руками, вирішать проблему.

Паливний стоянковий підігрів

Цей тип опалення працює на основі опалювального агрегату, який забирає паливо безпосередньо з бака автомобіля. Не хвилюйтеся – бак не буде повністю “сухим”, оскільки всмоктувальний шланг не доходить до дна паливного бака. Таке рішення в якийсь момент перекриє подачу теплого повітря, але ніколи не позбавить вас запасу палива.

Витрата палива залежить від необхідної потужності нагріву і типу обігрівача, але зазвичай передбачається, що пристрою потрібно менше 100 мл палива на годину. Для опалення використовується паливо тільки під час горіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *