Без категорії

Електричний чи паливний обігрівач – що краще?

Існує два основних типи автономних обігрівачів салону автомобіля: електричний і паливний. Вони різняться насамперед способом роботи і джерелом живлення, а також ціною. Кожен із них також підходить для певного типу автомобіля.

Електрична система є найпростішою і найдешевшою. Вона складається з невеликого обігрівача, що монтується всередині автомобіля, і електрообігрівача, який повинен знаходитися в двигуні. Крім того, є програматор, за допомогою якого можна встановити час початку нагрівання. Для електрообігріву необхідна розетка 230 вольт, до якої автомобіль підключається через кабель.

Паливна система ділиться на суху і мокру. Перша працює на паливі і нагрівається гарячим повітрям. Це популярне рішення серед водіїв вантажівок, які розміщують їх у своїх кабінах. Вологий обігрів працює шляхом нагріву охолоджувальної рідини і забезпечення її циркуляції по системі за допомогою блоку управління повітряним потоком автомобіля. Система досить складна, особливо якщо використовувати автоматичний кондиціонер.

Як це контролювати?

Існує кілька рішень з управління автономними опалювачами, серед яких, наприклад:

  • таймер;
  • бездротовий пульт;
  • мобільний додаток.

Найпростіший із них – звичайний годинник-таймер. Їх можна налаштувати, наприклад, під час виходу з машини, завдяки чому система вмикатиметься в зазначений час.

Завчасне встановлення автоматичного запуску є хорошим варіантом для тих, хто користується автомобілем регулярно, наприклад, щоранку їздить на роботу. На жаль, якщо ви про це забудете, вам доведеться підійти до машини раніше і ввімкнути обігрів.

Інший варіант – бездротовий пульт. У базовій версії він має тільки кнопку ввімкнення і вимкнення, але більш просунуті моделі додатково оснащені дисплеєм, що інформує про температуру в салоні або рівень обдування. Дальність дії пульта, залежно від моделі та умов, що склалися, може становити до 1 км.

Останній спосіб контролю – керувати системою обігріву салону за допомогою мобільного додатка на смартфоні або за допомогою СМС. Такий варіант дає змогу вмикати та керувати налаштуваннями стоянкового обігрівача практично з будь-якої точки світу, за умови, що ви перебуваєте в зоні дії мобільної мережі.

Необхідно оснастити систему SIM-картою. Однак це тягне за собою додаткові витрати на зворотний зв’язок, крім вищевказаних зборів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *